Laura Kovanská – STORIES – aneb Nejtitěřnější výstava jakou jste kdy viděli

28. 5. 2018 – 29. 6. 2018

Laura Kovanská (*1983) je uznávaná fotografka, která se specializuje na portrétní a módní fotografii již přes deset let. Jako jedna z mála využívá pro svou komerční práci i analogové médium a neúnavně tak propaguje opomíjenou klasickou fotografii. Díky svému otevřenému přístupu, smyslu pro humor a neuvěřitelnému fototalentu si vytvořila jedinečný a nezapomenutelný rukopis a styl, který dnes inspiruje mnoho fotografů a umělců po celém světě.

Výstava STORIES se zaměřuje na sérii vyprávění tajemných poetických příběhů, mnohdy inspirovaných i vlastním životem fotografky. Každá část této série se vyznačuje jiným příběhem, který se za fotografiemi skrývá a divák má jedinečnou možnost, díky syrové poetice, proniknout do hloubi nejen autorčiny duše. Tyto fotografické práce se vyznačují využitím média instatní analogové fotografie, které se stává v digitální době grafického přebytku čím dál tím více vyhledávanější, a to nejen na poli komerční fotografie. Několik těchto sérií bylo vyžádáno a publikováno i v prestižních světových časopisech zabývajícími se uměleckou fotografií.

Kromě fotografování se také zabývá produkcí fashion editoriálů pro světové časopisy a její tvorba významně zasahuje do reklamy. Její fotografie jsou zveřejněny ve FORBES, VANITY, Vogue Italia, VICE, C-HEADS, ForMen, FotoVideo a mnoha dalších. Pracovala na nespočtu reklamních kampaních, například pro Pilsner Urquel, REDBULL, Heineken, Czech Air Force, AVAST SOFTWARE, Budweiser Budvar, STRONGBOW a pro mnoho dalších zahraničních i českých značek či agentur. Od loňského roku byla vybrána jako oficiální česká ambassadorka unikátního analogového systému INSTAX SQUARE od japonského výrobce FUJIFILM.

Kurátorka: Markéta Čížková
Produkce: Anna Šlocarová
Grafická úprava: Martin Ponec

Výstava vznikla za laskavé spolupráce Divadla pod Palmovkou.

Galerie pod Palmovkou děkuje za podporu MČ Praha 8.

kovanska.com

1200x628

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s