David Turecký – THE POLAROIDS

 

David Turecký

Symbolicky na 25 originálních polaroidových snímků, které přední český portrétní fotograf David Turecký vyfotografoval a zároveň nechal signovat od zachycených významných osobností ze světa byznysu, vědy, umění a dalších odvětví, můžete vidět ve foyer Divadla pod Palmovkou.Výstava se koná u příležitosti 70. sezóny divadla a 70. výročí vzniku instantního snímku, polaroidu.

Svůj polaroidový projekt David odstartoval před více než dvěma lety, kdy během své práce pro přední české lifestylovémagazíny (Proč Ne?! Hospodářských novin, Esprit Lidových novin, Forbes,Excellent a jiné) měl možnost zvěčnit nejžádanějšího německého fotografa současnosti Juergena Tellera, španělského módního návrháře a designéra Manola Blahnika, francouzského designéra Philippe Starcka, nejproslulejšího fotbalového trenéra José Mourinha. Jedním z fotografovaných byl i významný přední český herec Jan Skopeček, který se stal tváří 70. sezóny divadla, se kterým spojil celý svůj divadelní život.

Ty a mnohé další můžete vidět právě na unikátní výstavě v prostorách foyer divadla.

David Turecký od roku 2015 spolupracuje s Divadlem pod Palmovkou a nepřehlédnutelným způsobem se podílí na jeho grafické a vizuální stránce. Turecký dokáže na portrétních fotografiích bravurním způsobem zachytit náladu a téma divadelní hry. Zkrátka, potřeba zachytit ve zkratce obsah divadelního díla způsobem, který je vypovídající a přitom dovede přilákat pozornost, vyžaduje vyzrálého a talentovaného umělce schopného nadhledu a tím, David Turecký bezesporu je.